Nabíječka baterie OptiMate 3

Zobrazit popis

Výrobce: Optimate

SKLADEM

Zadejte Váš e-mail:

Množství:

Cena / ks:

1 490 Kč

Popis produktu

OptiMate 3 unikátní diagnostická nabíječka akumulátorů pro motocyklové akumulátory 12V.

 PRVNÍ POMOC PRO AKUMULÁTORY

Unikátní OptiMate 3 může zachránit zanedbané akumulátory což ostatní chytré nabíječky nedokážou. Automatický více stupňový program nabíjení se spustí v moment, kdy je OptiMate připojen k akumulátoru 12V schopném udržet napětí nejméně 2V.

  1. OptiMate okamžitě zkontroluje zda akumulátor udržuje takové napětí, aby mohl být zpuštěn program nabíjení a zda má akumulátor stupeň sulfatace nebo ne.
  2. Pokud je zaznamenána sulfatace, OptiMate spustí „první pomoc“ ve formě napětí 20V** při malém proudu po dobu maximálně 2 hodin, pro oživení akumulátoru do stavu, kdy bude schopen přijmout „normální“ nabíjení.
  3. Jakmile obvod zaznamená, že bylo dosaženo tohoto bodu (pro většinu akumulátorů okamžitě) bude spuštěn režim „hlavního nabíjení“ a do akumulátoru bude přiváděn konstantní nabíjecí proud 0,6A.
  4. Jakmile monitorované parametry akumulátoru indikují, že je postup nabíjení dostatečný, spustí se unikátní stupeň „ověření“. Napětí je udržováno na nízké úrovni a pokud je to nutné napěťové impulsy dosáhnou dalšího odstranění sulfatace a plné úrovně nabití. Po dosažení uspokojivého ověření přechází se na další stupeň.
  5. OptiMate poté pozastaví přívod proudu do akumulátoru po dobu 30 minut, během této doby monitoruje napětí akumulátoru pro kontrolu zda je schopen udržet dostatečné nabití pro nastartování motoru, před stupněm údržby testovacích cyklů.
  6. Během následujících 30 minut poskytuje OptiMate akumulátoru podporující a údržbové nabíjení, ale pouze pro vyrovnání nezbytných ztrát a odběrů jako jsou elektronický alarm nebo imobilizér. Přebití a/nebo přehřátí akumulátoru je zabráněno střídáním těchto 30 minutových intervalů. Akumulátor je tak interaktivně udržován po 30 minut a poté odpojen s testem poklesu napětí 30 minut. Akumulátor je vždy 100% v optimálním stavu pro použití, ale nikdy není přebitý.

**Vysokonapěťový desulfatační režim nabíječky OptiMate nemůže být zpuštěn dokud není akumulátor odpojen od elektrického systému vozidla. Nicméně i pokud není akumulátor odpojen, nemůže OptiMate poškodit citlivou elektroniku vozidla, protože vysokonapěťový režim se může spustit pouze pokud je minimální nebo žádný proud odebírán akumulátorem.

  • OptiMate 3 je doporučený pro všechny elektrolytické akumulátory 12V o kapacitě od 2Ah do 35Ah. Je možné použití pro údržbu větších akumulátorů (bude to pouze vyžadovat delší čas).
  • Povětrnostním vlivům odolná schránka se zabudovanými úchyty na zeď.
  • Široká nabídka doplňků pro připojení.
TIP

Máte dotazy k produktu?

Napište a my Vám odpovíme.

* Všechna pole formuláře jsou povinná

Cena:1 490 Kč

banner doprava zdarma