Nabíječka baterie OptiMate 6

Zobrazit popis

Výrobce: Optimate

SKLADEM

Zadejte Váš e-mail:

Množství:

Cena / ks:

2 590 Kč

Popis produktu

Nový přístroj OptiMateTM6 ampmaticTM je nejmodernější a nejuniverzálnější nabíječka, zkoušečka a přístroj pro údržbu baterií na světě. Přístroj typu „vše v jednom“ je uzavřen v moderním, robustním pouzdře odolném proti povětrnostním vlivům a lze ho snadno upevnit na stěnu. Ihned po připojení provede mikroprocesor ampmaticTM automaticky diagnostiku stavu baterie a stanoví optimální proud a program nabíjení. Zdokonalená verze uznávaného vícestupňového desulfatačního programu OptiMateTM dokonce automaticky vdechne mnoha zcela vybitým a obecně „mrtvým“ bateriím nový život. Po ukončení nabíjení zajistí ekonomický úsporný režim ultranízkou spotřebu energie a přitom bude udržovat baterii optimálně nabitou, stále chladnou a bezpečnou, měsíc za měsícem, a dokáže tak prodloužit její životnost až o 400 %!

Princip fungování:

  1. Inicializace: OptiMate6 zkontroluje, zda je připojen k baterii (= minimální napětí 1,8 V).
  2. Programování: Procesor ampmatic zkontroluje stav baterie, aby určil vhodný vstupní bod programu.
  3. Desulfatace a zotavení: V případě potřeby použije k zotavení zanedbané, zcela vybité baterie (vyjmuté z vozidla) 2 nebo 3 cykly vysokonapěťových a oscilačních pulsací, aby ji přivedl ze sulfatace do nabíjeníschopného stavu.
  4. Objemové nabíjení: Procesor ampmatic nastaví a potom trvale koriguje konstantní proud optimální pro danou konkrétní baterii podle vývoje jejích elektrických vlastností.
  5. Kontrola zkratovaného článku: Po 10 minutách vyhodnotí procesor ampmatic elektrické parametry, aby zkontroloval, zda nedochází ke ztrátě výkonu způsobené zkratovaným článkem.
  6. Absorpce a vyrovnání: Po dobu 10 minut je proud dodáván v impulsech, aby napětí oscilovalo v intervalu 13,7 až 14,3 V, což pomáhá vyrovnání napětí v článcích.
  7. Ověření nabití: Po dobu 5 minut je napětí omezeno na 13,6 V a procesor ampmatic sleduje proud spotřebovávaný baterií. Pokud je zjištěno, že stav nabití ještě není optimální, program se na dalších 10 minut vrátí k režimu absorpce.
  8. Test udržení napětí: Po dosažení optimální úrovně nabití se provede první kontrola ztráty výkonu baterie (a připojeného systému). Pokud baterie úspěšně absolvuje prvních 30 minut testu, test se prodlouží až na 12 hodin, aby byl zjištěn definitivní výsledek. Pokud během této doby poklesne napětí pod 12,4 V, prodloužený test se ukončí. Výsledky testu lze okamžitě odečíst na názorném LED panelu. 30minutový test se provádí opakovaně každou hodinu, dokud přístroj OptiMate6 neodpojíte, takže zobrazení stavu nabití baterie je nepřetržitě aktualizováno.
  9. Údržba stavu nabití: Během druhých 30 minut je při plovoucím limitu 13,6 V do baterie dodáván takový nabíjecí proud, aby bylo napětí baterie udržováno na stabilní hodnotě při malé připojené zátěži nebo ztrátě výkonu a při přirozeném samovybíjení. Přístroj OptiMate6 může být k baterii připojen trvale. Baterie zůstane chladná a bezpečná. A samozřejmě optimálně nabitá.
TIP

Máte dotazy k produktu?

Napište a my Vám odpovíme.

* Všechna pole formuláře jsou povinná

Cena:2 590 Kč

banner doprava zdarma